42) امیرمهدی در یک ماه اخیر ..

خجالت فکر کنم خیلی وقته که نبودیم اما دلیل داره خوو.. اولین دلیلش سرعت داغون اینترنت تو این چند روزی بود که میخواستیم آپ کنیم، دلیلای دیگه اش هم آخر پست مامانم میگه!

بغل ولی به جاش دست پر اومدیم..

@ یازده ماه و یازده روزگی..

 مژه از روی دفتر یادداشت مامانم که مثل کارآگاها همه جا همراهشه، نوشتار می گردد!

:

 

تشویق گاهی حواسم نیست و دو دستی مشغول بازی ام، درحالی که دلم رو تکیه دادم به میز. یهو تکیه ام رو بر میدارم و یکی دو ثانیه ای تنهایی می ایستم..

منتظر زبان اما مثل تام و جری هستـش هـــــــــا، که زمین زیر پاشون تموم میشه، رو هوا راه میرن و تا وقتی نفهمیدن نمیوفتن، من هم تا وقتی متوجه نشم که وایسادم، نمی افتم یعنی در واقع خودم رو نمیندازم!

 

نیشخند مدل 4دست و پا رفتنم هم شده مدل خرسی!! زانو رو از زمین برمیدارم و رو کف دست و پام راه میرم. گاهی هم حول محور دستام می چرخم و می چرخم.

خیال باطل گو اینکه بوی ایستادن و قدم برداشتن آید همی!!!

 

از خود راضی یک دستم رو هم بگیرن راه میرم....... قبلا باید  هر دو دستم رو میگرفتن، خودشون جلوتر از من قدم برمیداشتن تا تاتی کنم ولی الآن دست مامان یا بابا رو میگیرم و کنارشون مثل یه مرد کوچولو قدم میزنم..

 

 

زبان کمی جغجغه شده ام! چه خوشحال باشم و چه عصبانی یا تو لج؛ یاد گرفته ام جیغ بزنم!!

قلب قهر  اولی مامانم رو خیلی خیلی خوشحال میکنه ولی در مورد دومی، اگه برای بدست آوردن چیزی جیغ بزنم اون هم از نوع بنفشش!، از تکنیک پرتاب حواسم به جای دیگه استفاده می نمایه (: با عرض معذرت!) تا عادتم نشود برای خواستن هر چیز فریاد بکشم!

 

دلقک خیلی بازیگوشم.. موقع شیر خوردن مامانم باید هزار تا اطوار و ادا بیاد که بنده دو قلوپی بنوشم! از پخپخو کردن و دالی بگیرین تا قلقلک کف پا و لی لی حوضک کف دست! به محض سکوت مامان، می پرم پایین از بغلش و آم تعطیل!

راستی؛ علاقه مندم به لی لی لی حوضک! بخصوص اونجاییش که جوجو اومد آب بخوره، افتاد تو حوضک! که یه عــــــالمه می خندم. اونجایی که میگه منه منه کلّه گنده اش هم بامزه است!

 

از خود راضی معنی همه حرفا رو متوجه میشم. اگه در موردم حرف بزنن یا چیزی تعریف کنن زیرزیرکی نیگا می کنم و میخندم و بعدش که تعریف تموم شد خودم شروع به حرف زدن میکنم و می خندم..

جمله های امری رو هم؛ جورابتو بیار، دایی رو صدا کن، کفشتو بپوش، لالا کن، نازی کن و ...

دروغگو جمله های نهیی هم نداریم!  زبان البته سعی میکنن نداشته باشیم! (: به خاطر اثرات منفی جملات نهی روی تشدید لجبازی. بیشتر از تکنیک پرتاب حواس استفاده میشود.)

نیشخند مگه من بذارم!

 

خوشمزه کمی بهتر غذا می خورم.. البته نه اینکه بخورما.. بازی دوست دارم و با دادن یه تکه نان یا یه رشته ماکارونی یا یه تکه جوجه ی کبابی یا هر چیز سرگرم کننده ی مربوط به غذا مثل یه قاشق همراه کاسه که ادای خوردن در بیارم و قاشق دهان مامان بذارم، گاهی هم با تیزرهای تبلیغاتی یا کارتونهای رنگارنگ و موزیکال tv، سرگرم میشم و دو قاشقی بَ بَ می خورم!

هورابرنامه غذایی ام تقریبا شکل گرفته:

صبح تا ظهر معمولا فقط شیر مامان گاهی سرلاک برنج.     ظهر ها میلم به پلو یا ماکارونی خیلی پخته است با مرغ و سبزیجات یا زرده ی نرم شده با کره همراه ماست..     عصرها، بعد از خواب بیسکوئیت مادر و میوه.     شب هم میلم به غذاهایی مثل سوپ یا آش هست.. انواعش رو می خورم، اونایی که خیلی دوست دارم؛ مرغ و هویج و کرفس یا کاهوئه، گوشت و عدس و نخودفرنگی، گوشت و ماش و سبزیجات. به طور معمول هم جو ی پرک و ورمیشل و سیب زمینی یکی از پایه های تغلیظ سوپم هستن. (: گوشت قرمز رو فقط توی سوپ قاطی کلی سبزیجات و غلات، بصورت نامحسوس که باشه می خوری.)

 

 

ماچ کاربرد تلفن رو بلدم.. از اونجا که اینکه تلفن موقع صحبت با بابایی یا ماماجونی معمولا روی اسپیکره (: به خاطر امواجش) و موبایل هم هنوز ممنوعه، اما حدود یه ماه پیش بود که گوشی اسباب بازی خودم دستم بود و گذاشتمش دم گوشم و گفتم اِ اُ ! چیزی شبیه به الو!! بعدش که مامانم گوشیا ی دیگه و موبایل رو داد دستم و دید با همه ی گوشیا همین کار رو می کنم؛ یه بار هم کنترل داد دستم چون ممکن بود به خاطر شباهتش بذارمش در گوشم ولی با تعجب نگاش کردم و تلفنم رو برداشتم و گفتم  اِ اُ ...

 

ابرو تلفن که زنگ بزنه، با زبون بی زبونی سعی می کنم مامانم رو متوجهش کنم و هر جای خونه که باشم به دّو خودم رو می رسونم بهش..

سوال زنگ آیفون هم همینطور.. می دوم میام پاش وایمیسم تا تو مونیتورش ببینم چیه و کیه؟

 

بغل همسایه روبرویی تو طبقه مون دو تا پسر کوچولوی شیطون داره، تا صداشون از راهرو میاد، میام پشت در آپارتمان و در میزنم و هی صداشون می زنم..

 

 

هیپنوتیزم عاشق کاغذ بازیم ... اما نه از نوع اداری ها! اگه بخوان مدتی رو سرگرم باشم، یه کاغذ سفید میدن دستم. چه کارا که نمیکنم با این کاغذه! عشق می کنم! هی قل میخورم اینور و هی قل می خورم اونور، جیکمم در نمیاد.

 

یول تا قبل این فقط دوست داشتم خودم کتابامو بخونم و البته بیشتر بخورم! ولی حالا از اینکه بشینم تو بغل مامانم تا برام بخوندشون، خصوصا اگه شعرای ریتم دار و کوتاه باشه خیلی لذت می برم.

 

تعجب تا دستکشم رو دستم کنن، بوسشون می کنم!

چشمک آخه یه بار داشتم تیزی دندونام رو به رخ دستکشای نرم بیچاره نشون میدادم، مامانم گفت خرسی کوچولوی روش گناه داره، دردش میاد نباید گازش بگیریم، منم در جا بوسش کردم.. از اون به بعد هر بار پوشیدمشون میخوام از دل خرسی روی دستکش در بیارم و هی می بوسمش.

زبان اونوقت اگه ازم بپرسن، بوس کردی؟ آفرین! ..... منم میگم بو! بو! ..... و دستکش رو می برم جلو تا بوسش کنن.

 

خنده در ضمن؛ مراقب شست پاتون باشین!

قهقهه خیلی علاقه ی عجیبی به خوردن شست پا دارم چه مال خودم باشه چه مال هر کی دور و برمه! اول خوب نگاه می کنم، می ببینم حواس سوژه ی موردنظر پرت باشه از منی که در کمین نشسته ام، یهو می پرم شست پاش رو می قاپم، می خورم..

تعجب سبز آخه این چه عادتیه و از کجا درش آوردم، مامانم مونده!!!

 

 

قلب کلمات جدیدم:  مَ  ( من) (: وقتی که بخوای تو کاری شما هم شریک بشی.) .....  اِ نــِه یا اِ نــَه  (: اشاره به چیزی که می خوای.) .....  اِ دُغ  (: به مقدار زیاد وقتی داری بازی می کنی و تو حال خودتی؛ معنی؟؟؟!!) .....   آب با  ( آب بازی) (: از بس که تو این چند روز برای پیدا شدن گوشه لبخندی بر لبهای داغت هر بار موقع پاشویه دستات رو بر آب کوبیدی و دسته دسته قطره ها پرواز کردند و تو خندیدی..)

و

اَ بّبَ  ( الله اکبر) (: وقتی کسی نماز بخونه، مهر ببینی یا اذان بشنوی، یا حتی کسی اسم اکبر رو تو حرفاش بیاره!!!) 

چشمک دیگه اینکه؛ اگه کلمه ای توی حرفای مامان بابا بشنوم و توجهم رو جلب کنه، طوطی میشم و تکرارش می کنم حتی اگه نتونم تلفظش کنم، آهنگش رو می زنم..

 

 

گاوچران یکی از سرگرمیای روزانه؛ برنامه های شبکه ی براعم (: که مخصوص خردسالان هست) رو نگاه می کنم و دوستشون دارم. از شبکه ی mbc3 هم برنامه های صبحش که انگلیسی زبان هست رو می بینم...

  

+ کارتون {shaun the sheep} رو خیلی دوست دارم و محـــــــــو تماشاش میشم.

 

امروز یعنی 19 بهمن همون روزیه که پارسال، یک ماه قبل از تاریخ موعود برای تولد، تو آخرین دیدار دوران جنینی، مامان و بابا رفتن سونوگرافی و هدیه ی خانوم دکتر، تصویر سه بعدی از صورت جنینی ام بود که رونمایی شد. از اونجا که نزدیک به دل مامانم بودم و بی تابیش رو دیدم، صبرم فقط اندازه ی دوهفته بود! (: ای ورووجکِ دل نازکِ من.. طاقت نداشتی دلتنگی ما رو ببینی یا واقعا دل مامانی تنگ شده بود و جا نداشت واسه تپل خان؟)

منِ پارسالی:

 

حالا! منِ امسالی:

 

: اگه گفتین چی دارم می خورم؟

: با تلاش فراوون،

: موفق شدم! جورابم رو درآوردم! نیشخند

همین جورابه بود که داشتم دولُــپّی می خوردم!!!

 

 علاقه هایی که واسه مامانم عجیب اومده!! :

علاقه ی عجیبی به قل خوردن روی سنگ و سرامیک دارم!

 

 

علاقه ی عجیبی به خودم دارم تو آینه!     تا ببینمش بوسش می کنم! 

 

 

 این هم من و دوستم، کفشور آشپزخونه!!!!!!!

هی به بابایی میگم چرا واسه خونه مون کفشور نذاشتین که اینقده ندید بدید نشم من؟؟!!!

 

علاقه ی عجیب بعدی، موس کامپیوتر دایی محمدمهدی! وقتی خونه ماماجونی اینا باشیم، روزی شونصد بار میرم اتاق دایی تا موسش رو بگیرم بغلم و ورز بدم!!! (: بماند که دایی محمد تو این آخر ترمی و این همه تحویل پروژه هایی که داشت، چقدر صبوری به خرج داد.) 

 

: شیطنت هام در اولین شبی که تب کردم..

: پسرک در جستجوی دانش؛

با وجود تب و لرز، مطالعه فراموش نمیشه!

 

 

یه روز دایی امیرعلی که برگشته بود از سفر ماهان کرمان، صبح زود، اومد خونه ی ما..

من تو بغل مامانم خواب بودم که رسید. بیدار شدم.

اونقدر از دیدن دایی خوشحال بودم که ترک بغل مامان کردم پریدم بغل داییِ خسته ی از راه رسیده، سرم رو گذاشتم روی شونه اش، دایی برام لالایی خوند و من در برابر چشمانبهت زده ی مامانم در جایی جز بغلش خوابیدم و در حقیقت رکورد زدم!

مامانِ این شکلی! تعجب هیپنوتیزم

قلب از بس که دلم تنگ شده بود برای دایی! بغل

 

 

مام.نوشت 1 : از شما دوستای خوبمون که خیلی هم به ما لطف دارین، عذرخواهی می کنم که خیلی خیلی گرفتارم و هم جواب کامنتای پست قبل مونده و هم به وبلاگایی که آپ شده اند سر نزده ام..

همونطور که گفتم امیرمهدی مدتیه که کمی جغجغه شده، با دکترش که مشورت کردم احتمال اینکه لجبازی در گذار از دوره ی نوزادی به نوپایی باشه، قوی است و برای کاهش این حالت و حساس نشدنش نسبت به موضوعاتی که لجش رو در میاره، وقت بیشتری رو برای گلپرک میذارم و ارتباط مادر پسری مضاعف می کنیم. 

علاوه بر این، چند روزی بود که یه ویروس وحشتناکی تو تن ظریف گلپرک لونه کرده بود. ( البته مردیم و زنده شدیم تا فهمیدیم ویروسه ها! ) تو تعطیلی های هفته ی گذشته و بی دکتری ها، سه شبانه روز، بی علامت دیگه ای تب کرد، اون هم تب بالا! درگیر دوا و آزمایش و بیمارستان و ... از بس لرزیدیم که مبادا عفونت خطرناکی باشه، دل.تکونی کردیم، جای خونه تکونی! بعدش هم چند روزیه که گلاب به رویتان، برون.روی به راه است و ضعف شدید. ( آب شد بچه ام، همه ی توپولیش رفت!) البته که شکر خدا حالش بهتره و تو نقاهت به سر میبره.. خوب میدونین که تو این شرایط، تا چه حد نیاز به توجه و رسیدگی داره، این هم مزید بر علت قبلی شد برای نبودِ ما. (خدا خودش همه ی کوچولوها رو حفظ کنه.)

به خاطر محبت دل قشنگتون کمیِ ما رو به دل نگیرین و بذارین به حساب یه مامان شلوغ و فرصتی ذیق که باقی مونده! تندتند دارم کارای تولد کوشمولو رو می انجامم..

دلمون برای شما و گلهای کوچولو و هوای خونه ی مجازیتون یه دنیا تنگ شده..

 

مام.نوشت 2 : برای رای دادن به وبلاگ کوشمولو در نظرسنجی یکصد وبلاگ که پرشین بلاگ گذاشته، 

اول؛ آدرس وبلاگمون رو کپی کنین.. دوم؛ بالای صفحه یه آیکون هست: «انتخاب یکصد وبلاگ نویس زن». روش کلیک کنین.. سوم؛ صفحه ای که باز میشه براتون حق انتخاب 5وبلاگ رو به شما میده.. اگه وبلاگمون رو می پسندین، آدرسمون رو اونجا paste کنین..

یه دنیا ممنون لبخند مامان امیرمهدی کوشمولو 

 

 

 فعلا بای بای

/ 19 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر مامان آوینا

خدا رو شکر حالش بهتره . تبریکات داره راه میافته آوینا هم یکی دو هفته از این ادا اطوارا در آورد . الان در حال دوییدن .

سپیده عمه آریانا

سلام انشااله همیشه شاد و سلامت باشید . الهی قربون این گل پسر ناز و عسلی برم من . دیگه چیزی تا یک سالگی عسلکم نمونده . انشااله همیشه لبش خندون باشه . بوووووووووووووووووووووووووووووووووس[ماچ][بغل][قلب][گل]

مرجان مامان آرين

آرین: سلام داداش من که تولدم ترکوندم خیلی حال داد بهم به زودی تولد خودت میبینی. چه کارهایی کردم از همونها که فقط خودم و خودت بلدیم. راستی خدا بد نده مراقب خودت باش خیلی مخلصیم.[گاوچران] مامان آرین: سلام مامانی نگران شدیم خدا رو شکر امیر مهدی کوشمولوی ما که من و آرین و بابای آرین عاشقشیم زود خوب شد فدای کارهای بامزه اش.خدا حفظش کنه.اسفند یادت نره[گل][قلب]

مریم مامانی دردونه ها

مامانی خسته نباشی . خداروشکر که بیماری امیرمهدی چیز مهم نبوده . امیرحسین و فاطمه هم این ویروس لعنتی رو گرفتن . بچه ها رو آب می کنه ...

مامان محمد علی

سلام دوست من ان شاء الله خدا امیر مهدی کوشمولوتونو براتون نگه داره به ما هم سربزنین خوشحال میشیم محمد علی گل پپسر و مامانش

مامان بردیا

سلام الهی خاله فدات شه چی شده بود؟همش نگرانت بودم تو دلم میگفتم نکنه کوشمولوی من چیزیش شده باشه که حدسم درست بود الهی عزیزم[نگران][ماچ]بردیا هم 1ماه پیش ویروس گرفت تب شدید واسهال داشت همه وزنش از کف رفت میدونم تو این مدت چی کشیدین خدارو شکر که الان بهتره وانکه فقط تب داشته[ناراحت]عزیزم حسابی اقا شدیها نمیدونم چون یه سن دارن اینقده به هم کاراشون شبیه؟؟؟؟؟؟غلط زدن وسر خوردن رو سرامیک اًاٌ کردنشون با تلفن جیغهای بنفش زدن وشروع لجبازی و..........مواظب گل پسر نازم باشین از همین الانم تولدت مبارک عزیزم 1000سال زنده باشی فدای اون ژستات شم[ماچ][گل]

آرش قند عسل

الهی بگردم دورت خاله جون امیدوارم دیگه مریض نشی گلم[ناراحت] وای خدا جون همه کارهای عسلی تقریبآ شبیه پسر کوچولوی منه[نیشخند] مامان گلی ببوس گل پسری رو[ماچ][ماچ][ماچ]راستی براش اسفند دود کن تا یه وقت چشم نخوره

مامان سحر

_____ (¯ `•?.•´¯) _____ (_.•´/|\`•._) _______ (_.:._)__(¯`:´¯) __(¯`:´¯)__¶__(¯ `•.?.•´¯) (¯ `•??.•´¯)¶__(_.•´/|\`•._) (_.•´/|\`•._)¶____(_.:._)_¶ __(_.:._)__ ¶_______¶__¶¶ ____¶_____¶______¶__¶¶ ¶¶ _____¶__(¯`:´¯)__¶_¶¶¶¶ ¶¶¶¶ ______(¯ `C.?.•´¯)_¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶ ______(_.•´/|\`•._)¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶ _______¶(_.:._)_¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶ ¶_______¶__¶__¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶¶______¶_¶_¶¶¶¶(¯`:´¯)¶¶¶¶¶ ¶¶¶

حسین ه

سلام گوگولی مگولی.حالت خوبه؟پیشاپیش تولدت مبارک[قلب][قلب][قلب][ماچ][گل]