یک نمایشگاه ممنوعه! + نیمچه.سفرنامه ( نیاک، دامنه ی دماوند)

نمی دونم چرا نمایشگاه کتاب امسال قسمت ما نمیشد!!

۴شنبه، روز اولش اومدیم بریم که مثلا خلوت تره! بابایی اومد خونه ماماجونی دنبالمون تا بریم. به عموحسین ( دوست بابایی) هم گفتیم بیاد فلانجا که بریم دنبالش و ۴تایی بریم.

یهو یادمون اومد همون روز ماشینمون تعویض پلاک شده و از شماره ی زوج شدیم فرد و نمایشگاه ممنوعه!!!!

خلاصه که خونه ی خودمونم نمیتونستیم بریم! ( به دلایل طرح ترافیک اون هم ممنوع بود!!) درنتیجه خودمون خودمونو مهمون کردیم خونه عمو حسین و عمو سیا ( دوستای بابایی) و تا آخرِ آخر شب که از خواب صدای من دراومد موندیم اونجا.

جاتون خالی... خیلی خوش گذشت.. بخصوص به من. یه حیاط کوچولو داشتن و یه حوض توش؛ که عمو حسین برام آبش کرد و کلی آب بازی کردم. حتما هم اصرار داشتم مثل حمام بشینم توش ولی از اونجایی که فقط و فقط یه پوشک همراهمون بود، اونم احتمالا برای ساعت مبادا نگهش داشتن! به زور مامان فقط لبه ی حوض نشستم و پاهام آب بازی فرمودن!

یه عالمه تو حیاطشوت تاتی تاتی کردم. پاهام رو روی برگای خشک گذاشتم و از شنیدن صدای خش خششون تعجب کردم و کمی بعد دنبال برگای خشک بودم که روشون راه برم و خش خش کنن و بخندم.

شب هم یه جوجه کباب مشتی برامون تهیه کردن و من سر منقل ذغالی، دو سه تا جوجه رو داخ داخ انداختم بالا!

جای عمویی اورجینالم خالی؛ که خونه ی دوستای بابایی برای اولین بار گفتم عمــــّو

 

من در حوض خونه عموها اینا و آب بازی:

 

دفعه دومی که میخواستیم بریم نمایشگاه، خوب بررسی کردیم طرح ترافیکی چیزی نباشه و ساعت سه بعدازظهر تعطیلی شنبه؛ راه افتادیم تو شلوغی! پُ.لیسا راه رو بسته بودن و نمیذاشتن دور و بر مصلی بریم!! و برای پارک ماشین باید میرفتیم اونطرف اتوبان رسالت و روی کوه و تپه خاکی!! پارک می کردیم ( تازه اگه اون ترافیک میذاشت تا پایان ساعت نمایشگاه برسیم اونور اتوبان!) و پیاده کلی کوه و تپه نوردی می کردیم و از یه اتوبان رد میشدیم و همه ی یه مصلی ی بینهایت رو پیاده گز می کردیم تا به افتخارات م.سئولین (یعنی صف برای نمایشگاه کتاب!!) اضافه شیم!

از اونجا که تا سه نشه بازی نشه! و اینکه می خواستیم چند جلد کتابی به خونه ی کتابهامون اضافه شه. سر آخر مامانم تصمیم گرفت با یه بچه ی ماشالله سنگین (اینجانب) به بغل راه بیوفته تو مترو های قلقله و با یه بار کتاب برگرده خونه تا بلکه آمار کتابخونی تو ایران رو افزایش بدیم!!

ناگهان بابایی در نقش ناجیِ بزرگ به دادمون رسید!

و همه ی روز سه شنبه گذشته رو اختصاص داد به ما. (: که دستش هم درد نکنه. که خیلی هم به موقع بود.) صبحش سه تایی رفتیم نمایشگاه کتاب و با چه دردسری بی هیچ فلش و راهنمایی مثل فیلمهای راز بقا تمام گوشه کنار مصلی (: که سالهای پیش غرفه کودک اونجاها بود.) رو گشتیم تا سالن کودک نوجوان به اون بزرگی رو وسط حیاط یافتیم! شلوغ بود و برای اینکه من اذیت نشم، من و بابایی بیرون غرفه ها مشغول قهقهه و بازی میشدیم و مامانم برام کتاب میخرید. بعد از نمایشگاه هم به سرعت برق و باد خودمون رو رسوندیم به بادبادک و دومین جلسه کارگاه هنر خلاقیت رو هم با کلی شعر و آواز و از سر تا به پا رنگ گذروندیم. عصر سه شنبه هم به اتفاق بابایی و مامانم رفتیم به دندانپزشکی تا به وقت دکترشون برسند.


یکی از کتابهای جدیدم اسمش میوه هاست و خیلی دوسش دارم و روزی شونصد بار هم باید مطالعه اش کنم. یکی از صفحه هاش دیسسش (disss.sh) یعنی سیب و تِقال (teghal) همان پرتقال دارد.

یه کتاب دیگه هم "مامان بیا جیش دارم" که ظاهرا کلمه ی موردنظر بسیار مورد توجه بنده قرار گرفته و عینا و بی کم و کاست، بلافاصله بعد مامان تکرارش می کنم.

 

بدون شرح؛ محض تغییر فضا:

پشت و روی یک کلاه قرمزی یه سال و دو ماه و سه هفته ای! خنده

 

جمعه هفته پیش، صبح در یک اقدام خودغافلگیرانه تصمیم گرفتیم بریم نیاک دومین سالگرد بابای عموحسین.. نیاک یه روستای ییلاقی تو جاده هراز هست، 80 کیلومتر مونده به آمل که خیلی باصفاست. یه امامزاده هم داره به اسم سیّد ولی که جدّ همین عموحسین عزیز ما هم هست. پنجره ی خونه ییلاقی عمو اینا دقیقا قله ی دماوند رو قاب گرفته عین یه کارت پستال و هواش فوق العاده بی نظیره.

 

من و جاده هراز و دماوند:

من و رودخانه هراز و ییلاق:

برگشتنی عمو حسین پیشنهاد داد تا یه قسمت راه (رینه تا پلور) رو از یه جاده ی فرعی بریم که منظره های خیلی قشنگ داشت و از خیلی نزدیک تونستیم قله دماوند رو ببینیم.

دماوند؛ در جاده ی سرسبز فرعی:

(بالای گردنه بودیم، باد خنکی می وزید و من تو یه روز خیلی گرم ژاکت پوش شدم..)

من و همون نما از دماوند:

امیرمهدی بادبادک بر فراز دماوند:

نمایی دیگه از بادبادک کوچولو:

از چپ؛ من و عمو سیا و عمو حسین و بابایی:

 

تو همون جاده فرعیه بود که سه تا گاو دیدیم و یه بچه گاو! بابایی توقف کرد تا من از نزدیک گاو ببینم و از اونجا بود که صدای گاو رو یاد گرفتم و میگم مـــــــــامــــــــــــا! البته ماما که میگفتم برای صدا کردن مامانم ولی الآن میدونم که گاوها هم می گویند: ماما!

نتیجه اخلاقی ما سه نفر از سفر:

بابایی نتیجه گرفت که بچه ی آدم در سفر بزرگ می شود!

مامانم نتیجه گرفت که آموزش عملی و عینی چیز دیگری است!!

و من نتیجه گرفتم که گاوها خیلی خیلی مامانشان را دوست دارند که همش می گویند ماما!!!

بای بای

/ 42 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بابای پرهام

عکس توی حوض را امروز دیدم ... تورو خدا ژستو ببین ... از صبح تا شب فقط بذاری آب بازی و ... مگه خسته میشن ... ماشالله بهشون [بغل] من که کیف میکنم بچه را توی این حالات ببینم [ماچ] خودم میشم آتیش بیار معرکه [نیشخند]

بانو

یا لطیف سلام خدا حفظش کنه کوچولولتون رو برم مطالبتون رو بخونم!! یا حق

آشپز20

چه پسر نازی خدا براتون نگهش داره [قلب]

مامان دینا

کوشمولوی خوردنی و خوش پوش و خوشتیپ دلم برات تنگ میشه مجبورم هر روز بیام و یه سر عکسهای نازت و ببینم. کاش میتونستم از نزدیک ببینمت.[ماچ][ماچ][ماچ]

دخترک

سلام عشقم میخواستم یه چیزی رو بهت بگم نمیدونم باورت میشه یا نه دیروز برای درس آزمایشگاه پایگاه داده در رابطه با اوراکل ارائه داشتم لپ تاپمو برده بودم چون اسلایدا توش بود خلاصه نوبتم که شد ویدئو پروژکتورو به لپ تاپم وصل کردم و عکس تو بک گروند لپ تاپمه خلاصه عکست در ابعاد خیلی بزرگ افتاد رو دیوار روبه روی 30 نفر آدم و... . منم با افتخار سرمو گرفتم بالا و پچ پچا شروع شد. آخرم که استاد اومد که اسلایدا رو بررسی کنه چند ثانیه میخ عکست شد و هی نگاش میکرد. به خدا امیر مهدی خیلی دوست دارم اندازه آسمونا عکست انقد بهم آرامش میداد اصلا هول نشدم. عاشقتم فعلا

دايي عرفان و مهرسا جون

سلام به امير مهدي كوچولو خودم [لبخند] الهي قربونت برم [قلب] چه عكس هاي خوشگلي بازم مثل هميشه ... [ماچ][قلب]

سپيده عمه آريانا

تو شگفتي خلقتي تو لبريز عظمتي تو را دوست دارم و مي ستايمت! دست بر دعا بر مي دارم و از خداي يگانه برايت بركت,رحمت و عزت مي طلبم. روزت مبارک مامان جون مهربون امیر مهدی کوچولو [گل][گل][گل]

عمه ی امیرحسین

سلام دوست خوبم . نیستید ؟ آپ نمی کنید؟؟؟؟نگرانتون شدیم [ناراحت]دلمون تنگید[چشمک]